Nieruchomości Bułgaria

     
+359 879036885

Buyers Guide

Jak kupić dom w Bułgarii?

1. Znalezienie domu w Bułgarii
Można wyszukiwać na naszej stronie według różnych kryteriów lub po prostu wysłać do nas e-mail z opisem swoich wymogów. Jeżeli na stronie nie ma oferty, która spełnia oczekiwania klienta wykonujemy dodatkowe wyszukiwanie.
W wyszukiwaniu domu w Bułgarii można korzystać z naszej interaktywnej mapy. Mapę można przemieszczać, zwiększać i zmniejszać skalę i klikając na czerwone oznaczenia przeczytać opis .
Dysponujemy bogatą i aktualną bazą danych domów w Bułgarii i oferujemy nieruchomości, które spełniają oczekiwania naszych klientów.

2. Dodatkowa informacja
Można uzyskać dodatkową informację odnośnie domu w Bułgarii, spełniającego wymagania klienta.

3. Plan pobytu w Bułgarii w celu oglądania nieruchomości.
Pomagamy w organizacji podróży do Bułgarii, jak również w rezerwacji hotelu. Oferujemy usługę odbioru z lotniska i dowozu do hotelu, organizujemy spotkania, rozmowy i oglądanie nieruchomości. Przedstawiamy podobne oferty do tych, które zostały wybrane poprzez wyszukiwanie na stronie internetowej lub nowe, które jeszcze nie zostały umieszczone na stronie.

4. Oglądanie
Radzimy zarezerwować 3-4 dni na oglądanie nieruchomości. Ten czas będzie potrzebny, zwłaszcza, jeżeli zostały wybrane domy, znajdujące się w różnych częściach Bułgarii. Po wybraniu nieruchomości będzie potrzebny przynajmniej jeden dzień roboczy w celu podpisania wszystkich niezbędnych dokumentów i rozpoczęcia procedury rejestracji firmy, podpisania umów, porozumień oraz wszystkich innych dokumentów związanych z zakupem domu w Bułgarii.

5. Założenie firmy w Bułgarii.
Zgodnie z bułgarską konstytucją i ustawodawstwem zagraniczne osoby fizyczne i firmy mogą zakupić ziemi ( lub domu z ziemią) w Bułgarii. W związku z powyższym nie jest konieczne zarejestrowanie firmy w Bułgarii.

6. Zarezerwowanie nieruchomości
Wybraną nieruchomość można zarezerwować w następujący sposób:
6.1 wplata przelewem bankowym 10 % wartości nieruchomości ( nie podlega zwrotowi). Pieniądze te przekazujemy właścicielowi nieruchomości w celu wycofania oferty sprzedaży na okres , zwykle, 30 dni. W tym okresie należy przyjechać do Bułgarii lub rozpocząć procedurę zakupu nieruchomości z Polski.
6.2 wpłata gotówką – również 10 % ( nie podlega zwrotowi) podczas pobytu w Bułgarii. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży następuje w terminie około 20-30 dni od daty podpisania umowy wstępnej ( zwrot depozytu). Jest to okres, w którym należy wpłacić resztę ceny zakupu nieruchomości, opłacić wszystkie dodatkowe koszty i sporządzić u notariusza nowy akt notarialny.

7. Negocjacje
Na miejscu w Bułgarii można prowadzić negocjacje z właścicielem nieruchomości w celu zmniejszenia ceny. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, jak i każdy z właścicieli ma prawo podejmować decyzje czy może udzielić takiej zniżki.

8. Opłaty
Nabywca nieruchomości ponosi koszty związane z zakupem domu w Bułgarii:
8.1 Prowizja naszej agencji w wysokości 3 % ceny nieruchomości, ale nie mniej niż 500 EUR
8.2. Podatki, opłaty skarbowe i notarialne – uiszczane przy sporządzaniu aktu notarialnego.
Opłaty skarbowe określane są rozporządzeniami urzędów gmin i mogą być różnej wysokości, w zależności od miejsca położenia nieruchomości. Zwykle 3-4 % ceny nieruchomości, ale nie mniej niż 500 EUR

9. Płatności:
Prosimy zwrócić uwagę, że płatności w Bułgarii można dokonywać gotówką lub przelewem bankowym. Płatności przy użyciu kart kredytowych są wciąż jeszcze niepopularne w Bułgarii i karty można wykorzystać jedynie w celu wypłacenia gotówki z bankomatu.
Do Bułgarii można wwieźć 10000 EUR bez konieczności ich zadeklarowania na granicy. Oczywiście nie zalecamy przewozić ze sobą takiej kwoty, ale radzimy mieć do dyspozycji gotówkę w wysokości 10 % na potrzeby wpłaty depozytu oraz 500 EUR na zarejestrowanie firmy.

 
Copyright © okBulgaria, 2017